Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

Tarp pastatų: Kraštovaizdis, Viešoji Erdvė, Aplinka

Už paviršutiniško techninio kraštovaizdžio ir viešųjų erdvių įvardijimo „sklypo sutvarkymu“ ir siauro šias erdves kuriančių veiklų apibūdinimo „želdynų projektavimu“ slepiasi daugybė turtingų ir sudėtingų aplinkų bei erdvių, formuojamų skirtingų natūralių bei  kultūrinių veiksnių. Jų kūrimas, gyvavimas ir nepaliaujama transformacija – gausybės skirtingų veiklų rezultatas. 26-asis „Architektūros fondo“ pokalbių ciklas siekia tyrinėti miesto ir užmiesčio erdves kuriančias, formuojančias bei artikuliuojančias veiklas ir apžvelgti skirtingus bei sudėtingus kontekstus, kuriuose jos veikia. Šių pokalbių tikslas – spatirti, kokias kultūrines ir aplinkosaugines vertes kuria kraštovaizdžio architektūros, bendruomeninės bei meninės praktikos, kokią prasmę jų veiklų rezultatai turi skirtingoms viešąsias erdves naudojančioms žmonių grupėms. Kviesdami pašnekesiams su žinomais menininkais, kraštovaizdžio architektais, architektais, vystytojais ir bendruomenių atstovais tikimės, jog šis ciklas lankytojus paskatins kritiškai įvertinti vietinės kultūros santykį su kraštovaizdžiu, viešosiomis erdvėmis ir aplinka bendrąja prasme bei kūrybinėmis veiklomis, kurios ją transformuoja.

 

26-ojo ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO ciklo kuratoriai - Eglė Bazaraitė ir Povilas Marozas

Plakato iliustracijos autorė - Joana Durães

 

Pokalbiai lietuvių arba anglų kalbomis vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, ir Miesto Laboratorijoje, Antakalnio g. 17, Vilniuje.

 

Pokalbių pradžia 20:00 val. Renginiai nemokami.

 

26-ąjį pokalbių ciklą pristato: Lietuvos kultūros taryba, remia: Prancūzų Institutas Lietuvoje, ACO Nordic

gražu/negražu

„Sakykit ką norit, man šitas pastatas negražus” - viešojoje erdvėje architektūra dažnai vertinama per prizmę gražu/negražu, patinka/nepatinka. Socialinių tinklų pasaulyje visi turime galimybę ir daugelis vertiname, dalijamės nuomonėmis - esame kritikai. Kada paskutinį kartą 5 ar 1 žvaigždute įvertinote naują restoraną, kino teatrą ar parką, parašėte atsiliepimą?
Teatras, dailė, muzika ir kitos meno rūšys turi ne tik savus kūrėjus, bet ir kritikus. Kritika ir vieši apmąstymai leidžia geriau suprasti atskirą kūrinį, jo kontekstą bei ugdo visą kultūrinį lauką. O kaip su architektūra?
25-tasis Architektūros pokalbių ciklas kviečia diskutuoti aštria architektūros kritikos tema ir kelia klausimus, kokia yra architektūros kritikos prasmė ir vertė? Kaip nagrinėti architektūrinius ir urbanistinius sprendimus, bei pristatyti juos plačiajai publikai suprantama kalba? Ar galime tapti sumanesniais architektūros kritikais? Ar mokame kritiką konstruktyviai kurti, o sulaukę - priimti? Taigi, ar parašysite atsiliepimą?

Pokalbių ciklo kuratoriai: Dalia Čiupailaitė-Višnevska, Martynas Germanavičius, Matas Šiupšinskas
Iliustracijos autorius: Povilas Jankūnas

 

Paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius).
Pokalbių pradžia 20.00 val.
Pokalbiai vyks anglų ir lietuvių kalbomis. Renginiai nemokami.

 

Pokalbių ciklą pristato: Lietuvos kultūros tarybaPrancūzų institutas LietuvojeTarkettParoc.
Pokalbių ciklo partneris: MO muziejus.

 

BELOVED ARCHITECTURE

Nuo Vasario 21 dienos iki Kovo 22 dienos Architektūros pokalbių fondas kviečia visus į penkių nemokamų paskaitų bei filmų ciklą BELOVED ARCHITECTURE (Mylima architektūra), kuris vyks MO muziejuje. 24-ojo Architektūros pokalbių ciklo kuratoriai Rolandas Palekas bei Gilma Teodora Gylytė kvies kalbėtis apie meilę architektūrai ir architektūros siekį tapti mylima. Tokia architektūra visada kuria teigiamus pokyčius ir provokuoja šalia esančią aplinką keistis. 

 

Šio ciklo metu paskaitas skaitys ir diskutuoti kvies pasaulinio garso menininkai ir architektai, tokie kaip režisierius Ila Bêka (The New York Times pristato Bêka&Lemoine kaip „kultines architektūros pasaulio asmenybes", o MoMA visus jų darbus įtraukė į savo nuolatinę kolekciją); pasaulyje žinomas ir itin daug dėmesio bibliotekoms, kaip esminiams miesto traukos taškams, skiriantis šveicarų architektas Max Dudler; vienas įtakingiausių šiandienos Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Audrius Ambrasas; perversmą urbanistiniame planavime ir miesto suvokime padariusio Nyderlanduose įsikūrusio ofiso WEST 8 partneris Martin Biewenga, o ciklą reziumuos literatūros tyrinėtojos Viktorijos Daujotytės -Pakerienės, eseisto Ernesto Parulskio ir avangardinio repo atlikėjo Žygimanto Kudirkos - Mesijaus asmeninės refleksijos meilės architekūrai tema. Taip pat ciklo metu bus rodomi kultiniai Bêka&Lemoine kino filmai. Filmų serijos atskleidžia kasdienybės ir netobulumo grožį, glaudų ryšį tarp dizaino ir žmogaus, gyvenimo architektūriniuose šedevruose ypatumus. 

 

Šio paskaitų ciklo kuratoriai - Rolandas Palekas, vienas gerbiamiausių šių dienų Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas ir Gilma Teodora Gylytė, naujos kartos architektūros ofiso DO ARCHITECTS įkūrėja. Jie abu prisideda prie žinios apie kokybišką architektūrą platinimo.

 

Paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Įkurtas Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, MO muziejus yra lyg „muziejus be sienų“ dėl daugybės jame vykstančių visuomenei atvirų kultūrinių renginių. 

 

Renginiai vyks anglų arba lietuvių kalbomis. Įėjimas nemokamas.



24-ąjį poklabių ciklą pristato: Lietuvos kultūros taryba, remia: Prancūzų institutas Lietuvoje, Exterus, Calenberg Office Solutions, Think Light, Wienerberger, Goethe institutas
Pokalbių ciklo partneris: Mo muziejus