SANDER NELISSEN - EDUKACINIŲ PASTATŲ ARCHITEKTŪROS TĘSTINUMAS IR KAITA
ŠVIETIMO ARCHITEKTŪRA: BENDRUOMENĖS IR INOVACIJOS
Paskaitoje bus kalbama, kaip svarbu yra kurti ir stiprinti sąsajas tarp architektūros objekto tolesnio panaudojimo ir nekilnojamojo turto plėtros. Siekiant išsaugoti pastato ar komplekso kultūrines vertes, restauracijai turėtų būti suteiktas visai naujas vaidmuo - ji turėtų tapti ryškia alternatyva vartotojų ar rinkos reikalavimams. Pastebima, kad greta ekonominės naudos ir aplinkos vertingumo istorija ir paveldas gali paskatinti vaikų ir jaunimo pilnavertį socialinį bei kultūrinį vystymąsi.
Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.
Pokalbis vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.
Pradžia 20:00. Renginys nemokamas, pokalbis vyks anglų kalba.
Renginiai nemokami. Pokalbiai vyks anglų kalba. Pokalbiai filmuojami, video įrašai talpinami www.archfondas.lt
Sander Nelissen yra vieno iš lyderiaujančių architektūros biurų Nyderlanduose "Wessel de Jonge Architecten”, įsikūrusio Roterdame, partneris ir direktorius. Šis biuras daugiausiai dėmesio skiria XX a. pastatų restauravimui, jų pritaikymui ir naujam naudojimui. Į portfolio patenka tokios mo-derniosios architektūros ikonos kaip "Van Nelle” gamykla (pastatyta 1931, UNESCO saugomas objektas), Jan Duikerio projektuota "Zonnestraal" sanatorija (1931) ir "Open Air School” (1930) Amsterdame. Sander Nelissen architektūrinė praktika daugiausia susijusi su modernizmo objektų išsaugojimu, siekiant juos pritaikyti šių dienų naudojimui. S.Nelissen yra Docomomo Nyderlanduose valdybos narys.
Ši knyga pasirodė tuo metu, kai Utrechto muziejuje buvo surengta didžiulė Gerrito Rietveldo paroda. Rietveldas yra vienas mano mėgstamiausių architektų, jis imponuoja savo žmogišku, paprastu ir smalsiu požiūriu, kuriame susijungė architektūra, amatas ir eksperimentas. Paroda buvo puiki, didžia dalimi dėl ten demonstruotų vaizdo įrašų, kur Rietveldas pasakoja apie savo darbus ir atskleidžia savitą pasaulio matymą ir mąstymo būdą. Knyga tik dar labiau sustiprina šį puikų įspūdį.
LIETUVOS KULTŪROS TARYBA, NYDERLANDŲ KARALYSTĖS AMBASADA IR TARKETT