UNIKALIEJI ŠANČIAI / „ASMENINIS MIESTAS“_ekskursija 3/KAUNAS - AUSTĖJA BLIUMKYTĖ-PADGURSKIENĖ
Jei domitės Kaunu ir norite pažinti vieną įdomiausių rajonų, lapkričio 21 d. šokite ant dviračio ir atvažiuokite į Žemuosius Šančius!
Šeštadienio rytą pasivažinėsite po šį išskirtinį rajoną, sužinosite apie Šančių įžymybes, koks didžiausias Baltijos šalyse reiškinys čia vyksta ir kur per Nemuną kėlėsi Napoleonas, pamatysite, kaip keitėsi ši Kauno dalis per pastaruosius 150 metų, patirsite tik Šančiams būdingą urbanistinę struktūrą, išgirsite, kuo Šančiai gyvena šiandien.
Nemokama pažintinė ekskursija dviračiais „Unikalieji Šančiai“ vyks 2015 m. lapkričio 21 d., nuo 12 val. Trukmė – 2 val. Registracija čia. Informacija apie susitikimo vietą bus atsiųsta užsiregistravusiems.
Neturintys dviračių galės juos išsinuomoti „Dviračių rūsyje“. Adresas: Miško g. 30, Kaunas, tel.: 8 37 208 765. Darbo laikas šeštadienį: 10:30–16:00. Pirmos dvi valandos po 5 Eur, sekančios – po 1,5 Eur.
Ekskursijos laikas parinktas toks, kad galėtų dalyvauti ir kauniečiai, ir svečiai iš kitų miestų. Nuo laikinosios Kauno autobusų stoties iki Dviračių rūsio – apie 10min, nuo Dviračių rūsio iki Šančių - ~20min.
Ekskursiją ves Austėja iš Šančių gidžių komandos „PASIŠANČINĖKIM!”. Pasišančinėkim – patirkim nuotykį vaikštinėjant po Šančius!
Laukiame jūsų – gerai ekskursijai blogo oro nebūna!
Ekskursijų ciklas „ASMENINIS MIESTAS“ – šešioliktojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo „EKSKURSIJŲ GALIOS“ dalis. Tai šešios kelionės Vilniuje ir Kaune, kurios vyks savaitgaliais nuo lapkričio 14 d. Ciklo „ASMENINIS MIESTAS“ ekskursijas sieja ne konkreti tema, maršrutai ar formatai. Pagrindinė ciklo ašis – tai intriguojantys ir charizmatiški gidai, jų asmeninis požiūris kitu kampu į savo pasakojimą miestą ir skirtingos jų tapimo ekskursijų režisieriais istorijos.
Architektūros [pokalbių] fondo ciklas „EKSKURSIJŲ GALIOS“ tiria, kas yra ekskursija? Ar tai alternatyvios edukacijos dalis, bendruomenės telkimo įrankis, performansas, manifestas, konceptualus pjūvis ar linija per miestą, protestas, nostalgiška savirealizacija? Kokios yra ekskursijų galios – ar jos pajėgios pakeisti miesto erdvių privatumo ar viešumo, kultūrinio paveldo vertės ar nevertės, reprezentatyviųjų, kasdieninių ir atstumtųjų miesto vietų sampratas, kai kiekvienas gali būti gidu ir viešai pasakoti bei rodyti savo asmeninį miestą? Daugiau apie ciklą galite rasti čia: http://archfondas.lt/lt/pokalbiu. Pokalbių ir ekskursijų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba.
www.lktl.lt