KAZYS VARNELIS - TINKLAI IR MIESTAI
PINIGAI
Šioje paskaitoje apžvelgsime, kaip šiandien tinklai formuoja miestus. Ypač atkreipsime dėmesį į tai, kaip finansų ir nekilnojamojo turto sektoriai, reaguodami į tarptautinius kapitalo srautus ir telekomunikacijų plėtrą, daro įtaką Manhatano pertvarkai. Kiek vėliau paskaitoje bus apibūdintas autoriaus darbas „Perkūnas”, šią vasarą eksponuotas ŠMC, Vilniuje, ir skirta laiko trumpai diskusijai.
Pokalbis – anglų kalba, vyks 2016 m. lapkričio 18 dieną, penktadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.
Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.
Istoriko išsilavinimą turintis Kazys Varnelis (varnelis.net) vykdo tarpdisciplininę kūrybinę veiklą, kuri apima architektūrą, urbanistiką, fotografiją, rašymą ir parodų organizavimą.
Jis tyrinėja technologijų ir tinklų poveikį architektūrai bei miestams, rengia intervencijas, apimančias meną ir architektūrą. Kartu su kolegomis yra įkūręs AUDC (audc.org), konceptualiosios architektūros ir medijų kūrybinę grupę, vadovauja Network Architecture Lab (networkarchitecturelab.org). Užsiima leidybine veikla - tarp Kazio Varnelio išleistų knygų yra Blue Monday, Networked Publics, The Infrastructural City ir The Philip Johnson Tapes.
Aprėpdamas didelį laikmečio šaltinių kiekį, Robert M. Fogelson atgaiviną miesto centrą, pirmiausiai kaip verslo centrą, vėliau kaip centrinį verslo centrą ir galiausiai kaip vieną iš daugelio verslo centrų. Ši knyga vaizdžiai atkuria seniai pamirštas XlXa. pabaigos ir XXa. pradžios kovas dėl metro linijų ir dangoraižių. Knyga atskleidžia šviežią ir dažnai stulbinančią pakeltų greitkelių perspektyvą, parkavimo draudimus, miesto regeneraciją ir kitas kontraversiškas temas. Ši novatoriška knyga bus netikėtas atradimas mokslininkams, miesto planuotojams, politikams ir kitiems skaitytojams, besidomintiems Amerikos miestais ir Amerikos istorija.