Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Mikroparodų serija „BUILDING NARRATIVES“ - Paroda #11 | Baltic and Mediterranean Logs: Militarizing Landscapes

24
BAL 2022

Paskutinėje „Building Narratives“ serijos mikroparodoje pristatome „Un-war Space Lab“ meninį tyrimą „Baltic and Mediterranean Logs: Militarizing Landscapes“ (2020). Tai tarpdisciplininis tyrimas, atskleidžiantis žmonių konfliktus primenančius gamtos archyvus ir gamtos formose užkoduotą atmintį, kuri pati savaime yra nė akimirksniui nesustabdomas ir neištaisomas procesas. „Baltic and Mediterranean Logs: Militarizing Landscapes“ tiriamos dvi (de)militarizuotos vietovės – Rūdninkų giria Lietuvoje ir Brač sala Kroatijoje, stebint kaip jų identitetą ir ekologiją įtakoja keliasdešimt metų čia veikusios ar tebeveikiančios karinės bazės. 

 

Un-War Space Lab: Armina Pilav, Damir Ugljen, Karla Crnčević, Jonas Langbein, bendradarbiaujant su Ilona Jurkonyte. Un-War Space Lab – tarpdisciplininė komanda, tyrinėjanti upių, miškų, architektūros ir tarprūšinių visuomenių transformacijas karo metu ir po jo, vadovaujama Arminos, karo transformacijų ekologijų tyrėjos. Damir yra nepriklausomas archeologijos, socialinės antropologijos ir erdvinių sričių tyrėjas. Karla – dramaturgė, dirbanti su kinu ir tyrinėjanti judančių vaizdų politinį lauką bei erdvės eksperimentinei žiniasklaidai kūrimą. Jonas – architektas, per architektūrinius projektus apie įtraukimą, bendravimą, rūpinimąsi ir gyvenimą kartu, dirbantis su alternatyviomis žmonių sugyvenimo formomis. Un-War Space Lab  šiame tyrime bendradarbavo su Ilona Jurkonyte – Lietuvoje gimusia kino tyrėja ir kuratore.

 

Parodą iki balandžio 24 d. galite aplankyti kultūros komplekse Sodas 2123 ir virtualiai.

 

apie „Building Narratives“


Mikroparodų serijoje pristatome kūrinius, gimusius Architektūros fondo plėtotos programos „Building Narratives“ metu 2019–2020 m. „Building Narratives“ programoje dalyvavę kūrėjai tyrinėjo architektūros ir pasakojimo santykius, kuomet pastatus formuoja ne tik tradicinės medžiagos – dabar ne mažiau svarbiu fizinės erdvės konstravimo elementu tampa pasakojimai. Nesvarbu, ar jie yra sukurti vardan viešųjų ryšių ar susiformavę savaime, pasakojimai kuria mūsų požiūrį į aplinką. Girdėdami, skaitydami ar dėliodamiesi juos iš fragmentų galime nuspręsti ar mus supanti aplinka yra gera, naudinga ir graži. Tuo pačiu metu, naujų pasakojimų atsiradimas gali pakeisti seniai suformuotą požiūrį į aplinką. Tai kas anksčiau buvo netinkama, gali tapti naudinga, kas buvo negražu, gali pasirodyti patrauklu – visa tai gali įvykti be jokių fizinių pokyčių.  Naujas pasakojimas transformuoja architektūrą, todėl tampa ypač svarbu suprasti, kaip skirtingi kalbėjimo apie architektūrą būdai gali formuoti jos ateitį. Programos „Building Narratives“ metu Architektūros fondas siekė atrasti autentiškus ir asmeniškus pasakojimus bei paskatinti kūrėjus įsitraukti juos kuriant. Programa apjungė Architektūros fonde vykusius projektus ir jų metodus, ieškant bendrų vardiklių tarp tinklalaidžių ir publikacijų platformos „Aikštėje“ ir programoje dalyvavusių Future Architecture platformos kūrėjų.

 

Building Narratives programos Future Architecture platformoje dalyviai: Goda Verikaitė, Povilas Jankūnas, Sonja Lakič, Tatiana Letier Pinto, Benas Gerdžiūnas, Un-War Space Lab, Will Jennings. Programos kuratoriai: Andrius Ropolas, Indrė Ruseckaitė, Justinas Dūdėnas, Sandra Šlepikaitė. Mikroparodų kuratoriai: Indrė Ruseckaitė ir Justinas Dūdėnas 

 

„Building Narratives“ yra ir Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą ko-finansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba. Partneris – Kaunas 2022 programos „Modernizmas ateičiai“ ir „Visi kaip vienas“.

 
>