Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Rahul Mukherjee - SPINDULIUOJANTI INFRASTRUKTŪRA

Jautrus miestas: Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką

29
RUG 2021

Image: Amirtharaj Stephen

 

 

"Spinduliuojanti infrastruktūra" - tai trečiasis virtualių seminarų ir pokalbių ciklo „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ renginys.

 

 

Šs ciklas organizuojamas Future Architecture programoje dalyvaujančio menininkės Hannos Husberg ir ekologės Agatos Marzecovos kolektyvo „Towards Atmospheric Care“. Jame bus svarstoma, kaip kolektyvinė aplinkos ir socialinė vaizduotė, viltys ir fantazijos yra formuojamos nematomų, tačiau materialių ir labai įtakingų infrastruktūrų bei naujų ekosistemų, atsirandančių politikos, komunikacijų technologijų ir elektromagnetinį spektrą talpinančios atmosferos terpės sandūroje.

 

 

Mobilaus ryšio bokštai ir branduoliniai reaktoriai, kaip ir geležinkeliai ir hidroelektrinės užtvankos, dažnai laikomi pažangos nešėjais. Tačiau skirtingai nei užtvankos ir geležinkeliai, tokios infrastruktūros kaip mobiliojo ryšio antenos ir atominės elektrinės skleidžia spinduliuojančią energiją elektromagnetinių signalų ir radioaktyvių spindulių pavidalu. Nors ir išoriškai spinduliuojančios elektros apšvietimo ir informacinio ryšio forma, branduolinių reaktorių ir mobilaus ryšio antenų vidinės operacijos apima nematomus procesus, paskleidžiančius radioaktyvias daleles ir elektromagnetinius spindulius. Spinduliuojanti infrastruktūra, kaip konceptualus eurizmas, susilieja ir su šiais blizgančiais, ir su nepastebimais spinduliuotės aspektais. Svarbu ne tik teorizuoti spinduliuojančias infrastruktūras kaip konkrečius objektus, bet ir atsižvelgti į jų neaiškų poveikį aplinkai (ir sveikatai), taip pat į platesnę aplinką (įskaitant orą), per kurią prasiskverbia spinduliuotė. Tiriant spinduliuojančias infrastruktūras, reikia žengti toliau nei matoma šviesa ir atsižvelgti į kitas elektromagnetinio spektro bangas. Neaiškus spektrinių mainų tarp infrastruktūros išmetamųjų teršalų ir žmogaus kūnų (kurie funkcionuoja kaip terpė spinduliuotei) poveikis yra labai reikšmingas kuriant teorijas apie spinduliuojančią infrastruktūrą. Šis pranešimas svarsto poveikio, autonomijos, jautrumo ir jutimo ir (bevielio) persisotinimo fenomenologijas per kelių regionų (Indijos, Jungtinių Valstijų) atvejo studijas.

 

 

Pokalbis vyks internetu anglų kalba 2021 m. rugsėjo 29 d., 19:00 EET (GMT +3).

 

Renginio NUORODA

 

Pašnekovų rekomenduojami skaitiniai

 

Registracija į renginį nėra privaloma, tačiau jei norėtumėte apie šį ciklą iš mūsų gauti priminimą, registruokitės čia: REGISTRACIJA

 

Ciklas „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ yra Architektūros fondo projekto „Sensing Urban Matter“ (lt. Jautrus miestas) dalis, vykstanti Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2021 m. kontekste. Programa finansuojama Kūrybiškos Europos programos bei strateginio partnerio Lietuvos kultūros tarybos. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Rahul Mukherjee

Rahul Mukherjee yra Dick Wolf Televizijos ir Naujosios žiniasklaidos docentas ir Pensilvanijos universiteto Kino ir medijų studijų programos direktorius. Jo moksliniai tyrimai apie aplinkos medijas ir mobiliųjų telefonų kultūras publikuoti naujausioje jo monografijoje „Spinduliuojančios infrastruktūros: medijos, aplinka ir neapibrėžtumo kultūros“ (Duke University Press, 2020) ir žurnaluose „Media, Culture & Society“ bei „Asiascape: Digital Asia“. Rahul yra žurnalo „Media Environment“ ir „Advanced Research in Global Communication Center“ patariamosios tarybos narys.

>