Tomas Grunskis ir Julija Reklaitė - LAISVĖS ARCHITEKTŪRA Architektūros [knygų] fondo lentynoje
Knyga, kurios priešistorė – dar 2010 metais įvykęs architektūros [pokalbių] fondo pirmasis ciklas, tema „2010-1990 = 20 metų laisvos architektūros“ jau išleista.
Ši knyga – tai pirmasis bandymas surinkti žinias, subjektyvias nuomones ir patirtis apie tai, kas įvyko Lietuvos architektūroje per šį laikotarpį, ir parodyti tikrovę ateičiai taip, kaip ją mato šios kasdienybės istorijos dalyviai.
Ją parengė VŠĮ Architektūros fondas, sudarytojai Tomas Grunskis ir Julija Reklaitė, išleido Baltų lankų leidykla, parėmė Kultūros rėmimo fondas.
„Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad per Nepriklausomybės dvidešimtmetį Lietuvos architektūroje įvyko kur kas daugiau nei per visą XX amžių. Šią prielaidą dar patikrins architektūros istorikai ateityje, ją patvirtindami arba paneigdami, tačiau tiesos, kad šie dvidešimt metų Lietuvos architektūrai buvo labai reikšmingi, tikriausiai nepaneigs niekas. Nepriklausomybės dvidešimtmetis Lietuvoje buvo nusėtas architektūrinių praradimų randais ir atradimų perlais, urbanistinėmis grimasomis ir idėjų proveržiais.“ - teigiama Laisvės architektūros anotacijoje. Iš tiesų joje daug netgi viena kitai prieštaraujančių nuomonių, įdomių faktų, o kartu daugtaškių ir nutylėjimų.
Susitikti su sudarytojais ir autoriais ir užduoti jiems klausimų apie tai, kas yra knygoje ir ko joje nėra, galima bus KNYGŲ FESTIVALYJE rugsėjo 15d., šeštadienį, 16val.
Pilna festivalio programa čia.