Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

LEONARDO DA VINCI PROGRAMOS PROJEKTO „SAKAU" DALYVIAI - IR ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS KVIEČIA Į POKALBĮ - pristatymą

13
BIR 2013

Birželio 13 d. / ketvirtadienis / 19 val. / ŠMC skaitykla

Matas Šiupšinskas (Archis Foundation, NL), Urtė Rimšaitė (Archis Foundation NL), Ieva Cicėnaitė (STAR strategies + architecture, NL), Džiugas Kisielius (Feichtinger Architectes, FR)


Devynetas iniciatyvių jaunų architektų dalyvavo 2012 metais inicijuotame projekte “Socialiai aktyvių ir konkurencingų architektų ugdymas”. Neseniai architektūros studijas baigę projekto dalyviai turėjo galimybę padirbėti užsienio architektų ofisuose ir kitose architektūros organizacijose, iš vidaus susipažinti su įdomių Europos architektūros studijų darbo procesu. Projektui artėjant į pabaigą jo dalyviai viešai dalinasi įspūdžiais Šiuolaikinio meno centro skaitykloje Vilniuje.

Gegužės 29 dieną apie savo patirtis jau pasakojo Active City Transformation, Leth & Gori studijose Danijoje, Point Supreme Architects studijoje Graikijoje bei Vora arquitectura, Ensembre Studio ir Gonzalo Moure studijose Ispanijoje stažavęsi Architektūros fondo savanoriai. Neformalioje aplinkoje projekto dalyviai pasidalino istorijomis apie darbo šiose studijose ypatumus, gyvenimo svečiose Europos miestuose įdomybes.

Ieva kalbėjo apie Graikijos riaušių kultūrą ir radikalias architektų siūlomas transformacijas. Strateginiai projektai su žaismingomis iliustracijomis susiliejo į kiek chaotišką Atėnų impresiją, perteikdami viduržemio jūros regiono tradiciją ir kultūrą. Madride pabuvojusi Emilija siūlė palyginti dvi kontrastingas architektų biurų aplinkas. Darbą vagonėlyje statybos aikštelėje Ensamble studijoje ir į Kiniją eksportuojamų projektų mastelį mergina išmainė į Gonzalo Moure filosofinius pašnekesius prie pietų stalo ir jautrias projektų akvareles. Ispanijos patirtį Karolina papildė pasakojimu apie Barseloną, jos tankumą, dinamiką ir bendruomeniškumą. Mergina mokėsi atpažinti ir įvertinti šimtmečių palikimą bei jautriomis priemonėmis pritaikyti jį prie šiandienės arhitektūrinės aplinkos. Kopenhagoje pabuvojusios praktikantės skleidė dviračių kultūrą. Gintarė pasakojo apie viešąsias erdves ir harmoningą architektų aplinką, o Sigita Simona dalijosi miesto aktyvavimo filosofija ir projektais. Visos praktikantės kartu į Lietuvą pargabeno daugiau nei 130 savaičių kultūros ir architektūros darbo patyrimų.

 

Mobilumo projektas „Socialiai aktyvių ir konkurencingų architektų ugdymas” yra vykdomas gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvių patirtis galima rasti internetiniame dienoraštyje www.archfondas.lt/leonardo/

Nuotraukų galerija
>