Versija spausdinti Atgal
 

Architekto Arno Dineikos stipendija kasmet įteikiama perspektyviausiam architektūros studentui. 

Būsimųjų architektų paskatinimas kartu yra siekis įprasminti ir pratęsti architekto, profesoriaus, ilgamečio VGTU architektūros katedros vedėjo A. Dineikos pedagoginę veiklą. Norėdami įamžinti A. Dineikos atminimą,  jo studentai įsteigė stipendiją, kuri įprasmintų profesoriaus deklaruotas architektūros vertybes ir pastangas atskleisti jauno žmogaus talentą ir individualumą. Šios stipendijos tikslas - padėti būsimiems architektams formuoti savąsias vertybes ir profesinę asmenybę. 


150 eurų stipendija mokama vienerius akademinius metus vienam VGTU, VDA, VDA KF arba KTU architektūros specialybės IV kurso studentui. Tikimasi, kad šie pinigai išspręs dalį momentinių problemų ir leis efektyviau išnaudoti paskutinius bakalauro studijų metus. 

Stipendija formuojama iš A. Dineikos mokinių, dabar žinomų architektų: Audriaus Ambraso, Gintaro Čaikausko, Audrio Karaliaus, Gintaro Klimavičiaus, Sigito Kuncevičiaus, Rolando Paleko, Sauliaus Pamerneckio, Dariaus Osteikos, Lino Tuleikio, Vykinto Šeškaus ir kitų įnašų. 

Pirmoji stipendija įteikta 2005 metais.

Pretendento atranka vyksta trimis etapais. Dalyviai aplikuoja savo darbus internetu. Penkis kandidatus, įvertinant trečio kurso architektūrinio projektavimo rezultatus (projektuoto visuomeninio pastato) ir kitus meninius sugebėjimus, internetiniu balsavimu išrenka VGTU, VDA, VDA KF ir KTU architektūros fakulteto III ir IV kurso studentai, o konkurso nugalėtoją iš jų tarpo – stipendijos steigėjai. 

Apie stipendijos laureato išrinkimą tradiciškai paskelbiama spalio 7 dieną, pažymint Arno Dineikos mirties metines, dalyvaujant profesoriaus artimiesiems,  mokiniams, VGTU architektūros fakulteto studentams ir darbuotojams. Visi nominantai apdovanojami A. Dineikos pastelių reprodukcijomis, o laureatui įteikiama pirmoji stipendija.© 2004 Architektūros fondas